August 22nd, 2017 04:53am

Member Login


Password

Stay Logged In
forgot password

 

Don't have an account?
Sign up today. It's free!

Follow Us!


DOUGLAS COUNTY REPUBLICAN PARTY OFFICERS



Chairman Tanne Blackburn
    
11350 Night Heron Dr.
Parker, CO 80134
720-331-8204


1st Vice Chairman Abe Laydon
    
9762 Sunset Hill Circle
Lone Tree, CO 80124
720-255-9161


2nd Vice Chairman Charity Garza
    
3205 Bentwood Pl.
Highlands Ranch, CO 80126
832-585-2057


Secretary Stephen Allen
    
288 Corby Place
Castle Pines North, CO 80108
303-688-6444


Treasurer Daniel Brown
    
9649 S. Hackberry St.
Highlands Ranch, CO 80129
303-478-6392




DISTRICT CAPTAINS



    District 1 Deborah Demko Dijulio (Precincts 402, 404, 405, 406)
    475 Shoshone Dr, Larkspur, CO 80118, 3036810255


    District 2 Ron Remy (Precincts 101, 106, 107, 401, 403)
    3735 Hopi Drive, Sedalia, CO 80135, 303-663-5688


    District 3 Shawna Loban (Precincts 108, 111, 113, 114, 116, 117)
    2381 Thistle Ct. , Castle Rock, CO 80109, 303-325-4194


    District 4 Audrey Smith (Precincts 109, 110, 112, 264)
    473 Castle Pines Dr S, Castle Rock, CO 80108, 303-594-1967


    District 5 Vacancy - Election Pending (Precincts 261, 262, 263)


    District 6 James Jensen (Precincts 258, 259, 260)
    Not public, Castle Rock, CO 80108, 303-726-1121


    District 7 Richard Lawrence (Precincts 102, 103, 105, 115)
    7001 Puma Trl, Littleton, CO 80125, 303-419-1242


    District 8 Laurence Glesener (Precincts 104, 247, 249, 250, 251, 265)
    1041 McArthur Dr., Lone Tree, CO 80124, 720-291-8431


    District 9 Alexandra Harden (Precincts 223, 235, 246)
    10632 Baneberry St., Highlands Ranch, CO 80129, 7204821012


    District 10 Renee Anderson (Precincts 209, 220, 221, 222, 234)
    9440 S Hackberry Ln, Highlands Ranch, CO 80129, 720-301-2846


    District 11 Paul Moots (Precincts 201, 202, 210)
    8909 Hunters Way, Highlands Ranch, CO 80129, 303-997-8446


    District 12 Arthur Goldberger (Precincts 213, 214, 226, 227)
    9201 S Millcreek CT, Highlands Ranch, CO 80126, 303-549-5448


    District 13 Clairissa Jolley (Precincts 225, 238, 239, 248)
    10045 Ridgefield Lane, Highlands Ranch, CO 80126, 303-908-2218


    District 14 Robert Hall (Precincts 224, 236, 237)
    9935 Clyde Circle, Highlands Ranch, CO 80129, 303-470-9186


    District 15 Barbara Salisbury (Precincts 204, 215, 216, 217, 228)
    8425 Pebble Creek Way, #104, Highlands Ranch, CO 80126, 720-884-6040


    District 16 Ken Riley (Precincts 205, 218, 219, 230, 231, 244)
    8992 S. Chestnut Hill Lane, Highlands Ranch, CO 80130, 303-521-6644


    District 17 Doug Potter (Precincts 243, 252, 253)
    5727 Jack Pl, Highlands Ranch, CO 80130, 303.587.3584


    District 18 Barbara Piper (Precincts 206, 207, 208, 232, 233)
    9338 Meredith CT, Lone Tree, CO 80124, 303-768-8370


    District 19 Chrystalla Larson (Precincts 254, 255, 256)
    6135 E. Bobcat Bluff, Littleton, CO 80124, 3037990913


    District 20 Charles Allen Cook (Precincts 301, 307, 308)
    983 Amber Rock Dr, Parker, CO 80134, 7205816990


    District 21 Mona Weaver (Precincts 312, 313, 314, 315, 351)
    10596 Cottoneaster Way, Parker, CO 80134, 720-851-9799


    District 22 Kirk Beery (Precincts 316, 319, 320, 321, 352)
    17306 Lindon Dr, Parker, CO 80134, 720-851-5811


    District 23 Darren Weekly (Precincts 317, 318, 324, 325)
    Parker, CO 80138, 720-688-3743


    District 24 George Allen (Precincts 305, 306, 310)
    11600 Stallion Dr, Parker, CO 80138, 303-840-9500


    District 25 Al Bollwerk (Precincts 322, 323, 329, 330, 331)
    20230 E. Cambridge Way, Parker, CO 80138, 303-841-1908


    District 26 Aleta You (Precincts 326, 327, 328, 334, 353)
    18140 French Creek Avenue, Parker, CO 80134, 6095758206


    District 27 Chad Mathis (Precincts 343, 344, 347, 348, 502, 354)
    2480 Hover Drive, Castle Rock, CO 80104, (303) 883-3385


    District 28 John Fielding (Precincts 335, 336, 340, 341, 342)
    5651 Hackney Court, Parker, CO 80134, 720-842-5253


    District 29 Margo Knutson (Precincts 332, 345, 346)
    7943 Kelty Trail, Franktown, CO 80116, 3032637800


    District 30 Larry Ziegler (Precincts 501, 503, 509, 510)
    202 Elm Avenue, Castle Rock, CO 80104, 303-688-5986


    District 31 Eugene Hawley (Precincts 507, 508, 511, 512)
    344 Lake Gulch Rd, Castle Rock, CO 80104, 303-873-2678


    District 32 Terry McGuire (Precincts 504, 505, 506)
    5248 E. Spruce Avenue, Castle Rock, CO 80104, 303-660-8301


    District 33 Robert Sexton (Precincts 333, 337, 338, 339, 349)
    1991 BAGUETTE, CASTLE ROCK, CO 80108, 303-501-2100


    District 34 Jeri Lockwood (Precincts 302, 303, 304, 309, 350)
    8453 Bed Straw St, Parker, CO 80134, 303-766-2840


    District 35 Allen Miller (Precincts 245, 257, 311, 266)
    12517 Bradford Dr, Parker, CO 80134, 9419934916


    District 36 Matthew Burcham (Precincts 240, 241, 242, 229)
    9807 Townsville Cir, Highlands Ranch, CO 80130, 720-232-5486


    District 37 Melanie Worley (Precincts 203, 211, 212)
    1004 E. Fieldstone Pl., Highlands Ranch, CO 80126, 303-791-0390